9. května 2022

v návaznosti na harmonogram akademického roku 2021/2022 si vás dovolujeme informovat ohledně státních zkoušek a odevzdávání diplomových prací v podzimním termínu.

Studující, kteří nastoupili do studia v roce 2019 nebo dříve:

• termín odevzdání DP a přihlášení k SZZ do 30. 6. 2022 (státní zkouška v období 1. 9. – 27. 9. 2022)

I nadále bude platit povinnost odevzdat do stanoveného data diplomovou práci pouze elektronicky v SIS a tamtéž se přihlásit ke všem třem částem státní závěrečné zkoušky. Scan přihlášky zašlete e-mailem tajemnici programu. Originál přineste v den konání zkoušky spolu s vytištěnou prací (pouze jeden exemplář v pevné vazbě) a CD/DVD s rozhovory. Obecné informace a pokyny naleznete zde.

Studující, kteří nastoupili do studia v roce 2020 nebo později:

• termín přihlášení k SZZ a odevzdání DP do 30. 6. 2022 (státní zkouška 1. 9. 2022)

Ke státní závěrečné zkoušce z Teorie a metodologie výzkumu soudobých dějin je možné přistoupit po splnění všech povinných teoreticko-metodologických předmětů z 1. ročníku.

Ke státní závěrečné zkoušce z Československých, českých a světových soudobých dějin je možné přistoupit po splnění všech povinných historických předmětů z 1., 2. a 3. semestru.

Dílčí státnice je možné plnit jak ve studiu, tak až na jeho konci společně s Obhajobou diplomové práce, která by měla být Vaší poslední studijní povinností.

Scan přihlášky ke státním závěrečným zkouškám (nebo jednotlivým částem) je třeba poslat e-mailem tajemnici programu. Originál přineste v den konání zkoušky.

Diplomovou práci odevzdáváte pouze elektronicky v SIS. 1 výtisk diplomové práce v pevné vazbě přineste v den konání zkoušky spolu s CD/DVD s rozhovory. Obecné informace a pokyny naleznete zde.

Podmínky k přistoupení k jednotlivým částem SZZ jsou podrobněji rozepsány ve studijním plánu.