18. ledna 2016

Milé kolegyně, milí kolegové,

dovolujeme si Vás upozornit, že začátkem ledna byla spuštěna nová verze našich Digitálních sbírek, které vznikly za účelem shromažďovat a dále zpřístupňovat sbírky rozhovorů pořízené v souladu s metodologickými postupy a etickými pravidly orálně-historického výzkumu.

Naším záměrem je umožnit registrovaným badatelům z řad akademické obce (tj. výzkumní pracovníci, pedagogové, studenti, zaměstnanci archivů či muzeí apod.) dále využívat již vzniklé orálně-historické prameny v rámci dalších společenskovědních výzkumů.

Obsah sbírek je průběžně doplňován o rozhovory z ukončených grantových projektů COH.

Nové rozhraní Digitálních sbírek naleznete zde. Všem zájemcům o přístup doporučujeme nejprve si podrobně prostudovat všechny potřebné informace.

Inovace Digitálních sbírek byla finančně podpořena Akademií věd ČR v rámci Strategie AV 21: Paměť v digitálním věku.