6. června 2024

Biographical Research in Central and Eastern Europe: Traditions and Challenges

Ve dnech 3. – 4. června 2024 se na FHS UK uskutečnil mezinárodní workshop s názvem Biographical Research in Central and Eastern Europe: Traditions and Challenges, kterého se zúčastnili odborníci a odbornice, zaměřující se na biografický výzkum, ze čtyř evropských zemí: z Česka, Slovenska, Maďarska a Nizozemska. Mezi nimi byl například Hans Renders, renomovaný historik a editor řady Biography Studies u nakladatelství Brill, jeho kolega z Biography Institute na Univerzitě v Groningenu David Veltman, Ákos Bartha z Hungarian Research Network, Michal Kšiňan ze Slovenské akademie věd či Bohumil Jiroušek z Jihočeské univerzity. Z vyučujících OHSD se akce zúčastnila Jana Wohlmuth Markupová, která byla též její hlavní organizátorkou, a Petr Wohlmuth. Prostor byl věnován jak teoreticko-metodologickým otázkám spojeným s psaním biografií, tak hledání regionálních specifik takto zaměřených výzkumů zejména ve středoevropském regionu. V závěrečném panelu byly diskutovány probíhající studentské výzkumné projekty.

Autoři fotografií: Jana Wohlmuth Markupová, David Veltman, Hans Renders, Monika Baláž Picková

Mgr. Monika Baláž Picková, tajemnice studijního programu