8. května 2023

v návaznosti na harmonogram akademického roku 2022/2023 si vás dovolujeme informovat ohledně státních zkoušek a odevzdávání diplomových prací v podzimním termínu.

Studující, kteří nastoupili do studia v roce 2019 nebo dříve:

• termín přihlášení k SZZ a odevzdání DP do 30. 6. 2023 (státní zkouška v období 1. - 26. 9. 2023)

Do stanoveného data je potřeba odevzdat diplomovou práci elektronicky v SIS a tamtéž se přihlásit ke všem třem částem státní závěrečné zkoušky.

Zároveň s tím je do 30. června 2023 potřeba odevzdat tajemnici programu podepsanou přihlášku ke státní zkoušce, 2 výtisky diplomové práce (1x ve tvrdých deskách, 1x v měkkých deskách) a CD/DVD/flash disk s rozhovory.

30. června 2023 mezi 10 a 14 hodinou budou k tomuto účelu vypsány mimořádné úřední hodiny tajemnice.

Obecné informace a pokyny naleznete zde.

Studující, kteří nastoupili do studia v roce 2020 nebo později:

Ke státní závěrečné zkoušce z Teorie a metodologie výzkumu soudobých dějin je možné přistoupit po splnění všech povinných teoreticko-metodologických předmětů z 1. ročníku.

Ke státní závěrečné zkoušce z Československých, českých a světových soudobých dějin je možné přistoupit po splnění všech povinných historických předmětů z 1., 2. a 3. semestru.

Dílčí státnice je možné plnit jak ve studiu, tak až na jeho konci společně s Obhajobou diplomové práce, která by měla být Vaší poslední studijní povinností.

V případě konání dílčích státních zkoušek postačí přihlásit se ke konání požadovaných státních zkoušek v SIS, přihlášku k SZZ můžete odevzdat až v den konání zkoušek.

V případě odevzdávání diplomové práce je potřeba do 30. června 2023 odevzdat diplomovou práci elektronicky v SIS a tamtéž se přihlásit ke konání Obhajoby diplomové práce.

Obecné informace a pokyny naleznete zde.

Podmínky k přistoupení k jednotlivým částem SZZ jsou podrobněji rozepsány ve studijním plánu.