19. března 2020

současná mimořádná situace přináší krom jiných starostí též obtíže s (ne)dostupností literatury, potřebné jak ve studiu, tak například při přípravě na přijímací zkoušky.

Dovolujeme si Vás proto upozornit na dva možné zdroje, které Vám mohou významně pomoci.

Nakladatelství Karolinum

Studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy mají bezplatný přístup k sedmi stovkám titulů Nakladatelství Karolinum. K dispozici jsou ve formátu PDF a výběrově také jako EPUB a najdete mezi nimi jak odbornou literaturu, tak beletrii (a to i v angličtině). Naleznete zde například všechny tituly z edice Orální historie a soudobé dějiny, kde nejčastěji publikovali i naši vyučující.

Elektronické knihy jsou přístupné v centrálním vyhledávači elektronických zdrojů na UK (ukaz.cuni.cz). Stačí se přihlásit přes CAS – Centrální autentizační služba UK.

Národní knihovna - Kramerius

Studenti a pedagogové všech veřejných i soukromých vysokých škol mohou od 17. března využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol. Zpřístupněno tak je více než 206.000 titulů monografií a periodik, což je přes 59 milionů stran.

Více informací naleznete zde.

Knihovna Akademie věd ČR

Knihovna AV ČR nyní umožňuje přístup k e-knihám, e-časopisům a dalším online zdrojům za symbolickou 1 korunu. Jedinou podmínkou je online registrace, kterou zvládnete vyřídit během několika minut, aniž byste museli kamkoliv chodit.

Blížší informace jsou k nalezení zde.

Příprava na přijímací zkoušky

Díky těmto zdrojům můžete pohodlně studovat i obě knihy, doporučené k přípravě na přijímací zkoušky, tak neváhejte!