15. září 2022

Miroslav Vaněk převzal Čestnou oborovou medaili Františka Palackého

Garant našeho studijního programu a ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i. prof. Miroslav Vaněk převzal ve středu 14. září 2022 z rukou předsedkyně Akademie věd ČR prof. Evy Zažímalové Čestnou oborovou medaili Františka Palackého za zásluhy v historických vědách. Srdečně blahopřejeme!

Čestná oborová medaile Františka Palackého za zásluhy v historických vědách udělovaná Akademií věd České republiky byla zřízena Československou akademií věd dne 2. září 1965 jako čestná oborová plaketa k ocenění vynikajících výsledků ve společenských vědách, především pro oblast historie, filozofie, práva a sociologie. Od druhé poloviny roku 1995 ji nadále uděluje Akademie věd České republiky jako čestnou oborovou medaili. Autorem výtvarného návrhu medaile Františka Palackého je Jaroslav Staněk, žák prof. B. Stefana.

Foto: Jana Plavec, Akademie věd ČR