25. března 2015

Milé kolegyně, milí kolegové,

srdečně Vás zveme na XIV. ročník setkání historiků a příznivců orální historie na hradě Sovinci, který se uskuteční ve dnech 10. – 12. 6. 2015.

Letošní workshop bude zaměřen především na prezentaci právě probíhajících studentských projektů realizovaných metodou orální historie (vítány jsou hlavně bakalářské, diplomové a doktorské práce v jakékoliv fázi rozpracování). Těšíme se však i na metodologické či tematické příspěvky z řad odborných i laických badatelů. Účast na workshopu je podmíněna aktivním příspěvkem. Délka vystoupení by neměla přesáhnout 20 minut (výjimku tvoří studenti 1. ročníku OH-SD FHS UK, kteří mohou přednést jen cca. 10 minutovou prezentaci své připravované diplomové práce).

Ubytování a stravování (obědy a večeře) bude zajištěno přímo na hradě. Snídaně a dopravu si zajišťuje a hradí každý z účastníků sám. Konferenční poplatek činí 250,- Kč. Členové COHA, kteří mají řádně zaplacené členské příspěvky na letošní rok, jsou od poplatku osvobozeni.

Případné zájemkyně a zájemce prosíme o vyplnění přihlášky přiložené přihlášky. Konečný termín pro odevzdání závazných přihlášek je 30. dubna 2015! Přihlášky i s krátkou anotací svého příspěvku zasílejte prosím na adresu schindler@usd.cas.cz a v kopii také na vanek@usd.cas.cz.

Organizátoři si vyhrazují právo konečného výběru příspěvků. Na základě došlých přihlášek bude sestaven program workshopu a následně přijatým účastníkům a účastnicím zaslány podrobnější informace a organizační pokyny.

Na Vaši účast se za kolektiv organizátorů těší

Petra Schindler

www.oralhistory.cz